Shopify

Shopify Türkiye

Shopify Nedir?

Shopify; e-ticaret sitesi kurulumunda kullanılan, kendi markanız adına ürün satabilmeniz ve ödeme alabilmeniz için oluşturulan bir yazılımdır. 2004 senesinde Tobias Lütke, Daniel Weinand ve Scott Lake isminde üç arkadaş tarafından Kanada’da kurulmuştur. Kayak sporuyla ilgilenen bu üç arkadaş, kendi ekipmanlarını internet üzerinden satmaya çalışmışlar ve bunun için etkili bir yol bulamamışlardır. Bunun üzerine Shopify’ı kurarak kendileri gibi e-ticaret meraklılarının yazılım ihtiyacını gidermişlerdir. Şu anda ise 600 bini aşkın kullanıcısıyla en çok tercih edilen e-ticaret platformudur.

Bu kadar çok tercih ediliyor olmasının pek çok sebebi var elbette. Fakat Shopify’ı neden kullanmanız gerektiğini açıklamadan önce, iyi bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazlarını bilmeliyiz. Kahvenizi aldıysanız başlayalım.

İyi bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazları

İyi bir e-ticaret sitesi kurmak ve işletebilmek için birbiriyle içiçe geçmiş bir çok farklı unsur vardır. Bu zincirin tek bir parçasında bir zayıflık olması bütün sisteminizin patlamasına ve maddi zarara yol açar. Bu sebeple doğru işleyen bir e-ticaret sitesinde aşağıdaki başlıkların ayrı ayrı kusursuz işlemesi gerekir.

Kusursuz Arayüz

Mobil Uyumluluk

Site Hızı

SEO

Anlaşılırlık

İçerik Kalitesi

Güvenlik

Operasyon Yönetimi

Müşteri Memnuniyeti

Maarify bu başlıkların hepsini yapmak için yanında!

BİZE ULAŞ

NEDEN SHOPIFY KULLANMALISIN, AVANTAJLARI NELER?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation.Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation.

aLTYAPI & E-TİCARET TECRÜBESİ

Shopify, en köklü e-ticaret altyapısıdır ve sahip olduğu rahat, kullanışlı ve müşteri odaklı arayüzü ile satışlarını artırmana yardımcı olur. Sürekli kendisini günceller ve büyük tecrübesi ile rakiplerinin önünde olmanı sağlar.

KULLANIŞLI YÖNETİCİ PANELİ

Shopify, oldukça basit ve kullanışlı bir yönetici paneline sahiptir. Müşterilerinin istek ve şikayetlerini hızlıca görmeni ve kolayca çözüm üretebilmeni sağlayarak müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarır.

YÜKSEK KAPASİTELİ CDN

Sahip olduğu CDN sayesinde yüksek trafikli kullanımlarda hiçbir sorun çıkmaz. Kampanya yaptığın ve müşterilerinin e-ticaret sitene akın ettiği dönemlerde bile sunucuların zarar görmez ve ileride ortaya çıkacak olası bir masraftan seni kurtarır. En yoğun dönemlerinde kaliteli hizmet sunmana yardımcı olur. Böylece ayrı bir sunucuya para ödemene de gerek kalmaz.

gÜVENLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ

Ödeme sayfasındaki zarif tasarımı ve güvenli ödeme seçenekleri ile müşterilerinin markana olan bağlılığını yükseltir. Müşterilerinle aranda güven ilişkisi inşa eder ve orta vadede büyük bir kitleye ulaşmanı sağlar.

SEO ODAKLI ALTYAPI

Google’a uyumlu ve SEO odaklı yapısı sayesinde her zaman seni rakiplerinin bir adım önünde tutar. Google üzerinden yapılan aramalarda markanı ve ürününü ön plana çıkarmana yardımcı olur. Google’ın yaptığı değişikliklere göre kendini günceller ve markanı her zaman zirvede tutar. Aradaki farkı görebilmek için şöyle bir örnek verebiliriz. Bire bir aynı şekilde tasarlanmış iki farklı e-ticaret sitesi düşünün; biri Shopify altyapısı ile, diğeri farklı bir altyapı ile kurulmuş. Shopify ile kurulan site, diğerine göre Google’da çok daha önde olacaktır.

mOBİL UYUMLULUK

Günümüzde e-ticaret sitelerinin trafiğinin %75’i mobil üzerinden sağlanmaktadır. Bu yüzden sitenin mobil performansı, masaüstüne göre çok daha önemlidir. Mobil üzerinden siteyi ziyaret edenlerin kötü bir performansla karşılaşması, önemli bir müşteri kitlesinin kaybedilmesine yol açar. Bu kaybın yaşanmaması ve mobil üzerinden daha büyük bir kitleye ulaşılması için, e-ticaret sitesinin mobil versiyonunun çok iyi tasarlanması gerekir. Mobil uyumluluğunu üst düzeye çıkaramayan bir e-ticaret firmasının varlığını sürdürmesi mümkün değildir.